top of page

Polityka Prywatności i Regulamin

POLITYKA PRYWATNOŚCI

 

W niniejszej Polityce prywatności odniesienia do „my” lub „nas” lub „Happy Memories Photography” odnoszą się do Happy Memories Photography.

 

W Happy Memories Photography Twoja prywatność jest dla nas ważna i dotyczy wszystkich naszych produktów, usług, witryn internetowych i kont w mediach społecznościowych.

Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia
2016 r., zwanego dalej „RODO” informujemy, iż jesteśmy administratorem wszelkich danych osobowych, które nam przekazujesz. Oznacza to, że jesteśmy odpowiedzialni za przestrzeganie przepisów o ochronie danych i regulacji o ochronie danych osobowych (w tym RODO) i dokładamy wszelkich starań, alby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę danych osobowych podczas przetwarzania.

 

Niniejsza Polityka Prywatności opisuje, jakie dane osobowe możemy od Ciebie zbierać, dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe oraz, bardziej ogólnie, stosowane przez nas praktyki oraz sposoby, jak wykorzystujemy i chronimy Twoje dane osobowe.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące sposobu, w jaki zbieramy, przechowujemy lub wykorzystujemy Twoje dane, możesz skontaktować się z nami, korzystając z danych podanych w sekcji 10.

 

1. Jakie informacje zbieramy i wykorzystujemy?

 

Zbieramy różnorodne informacje, gdy rezerwujesz u nas sesję lub korzystasz z którejkolwiek z naszych usług. Obejmuje to Twoje imię i nazwisko, adres, dane kontaktowe; przy niektórych sesjach może to być również wiek i płeć uczestników sesji. Kiedy dokonujesz płatności przelewem bankowym, nasz system bankowy przechowuje Twoje dane bankowe.

 

Jeśli wysyłasz do nas wiadomość e-mail lub wysyłasz nam wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych, wiadomości te są przechowywane w naszym systemie poczty e-mail lub na kontach mediów społecznościowych.

 

Ze względu na charakter naszej działalności przechowujemy/archiwizujemy wszystkie Twoje zdjęcia przez określony czas. Gwarantuje to, że jeśli potrzebujesz kopii obrazów z powodu utraty lub uszkodzenia, kopia może zostać wydana. Przechowujemy również zdjęcia, ponieważ mogą one w przyszłości zostać wykorzystane w materiałach reklamowych i promocyjnych (art. 6 ust.1 lit. f RODO - uzasadniony interes realizowany przez administratora danych).

 

2. Jak zbieramy Twoje dane?

 

Zbieramy dane osobowe z wielu różnych źródeł, w tym:

    - Bezpośrednio od Ciebie lub od kogoś innego w Twoim imieniu przy rezerwacji sesji lub zapytaniu o nią,

    - Kiedy kontaktujesz się z nami w sprawie którejkolwiek z naszych usług,

    - Kiedy zostaniesz do nas skierowany w ramach programu „poleć znajomemu”

    - W niektórych przypadkach dane mogą zostać nam przekazane przez osobę trzecią. Dotyczy to również sytuacji, gdy ktoś kupi dla Ciebie kupon – poda nam Twoje imię i nazwisko oraz dane, abyśmy mogli przetworzyć jego zamówienie i świadczyć Ci nasze usługi.

 

3. Dlaczego gromadzimy Wasze dane?

 

Większość gromadzonych przez nas danych służy wyłącznie do świadczenia zamówionej usługi. Niektóre z gromadzonych przez nas danych mają na celu zapewnienie lepszej obsługi klienta. Ponadto jesteśmy prawnie zobowiązani do gromadzenia i przechowywania pewnych informacji dotyczących każdego zamówienia, które u nas składasz lub ze względów księgowych.

Podanie danych jest dobrowolne, ale brak zgody na podanie może skutkować brakiem możliwości
odpowiedzi na zapytanie czy też brakiem możliwości podpisania umowy i realizacji usług.

 

4. Jak używamy danych osobowych?

 

Gromadzone przez nas dane będą wykorzystywane przez Happy Memories Photography, aby umożliwić nam świadczenie naszych usług i produktów. Dane kontaktowe (e-mail) mogą być wykorzystywane do przesyłania Ci informacji o nadchodzących promocjach, ofertach lub newsletterze. W każdej chwili można z nich zrezygnować.

Happy Memories Photography może wewnętrznie analizować dane do celów biznesowych i prognoz.

Happy Memories Photography ma uzasadniony interes w wykorzystaniu zdjęć zrobionych w związku z Twoją rezerwacją i może wykorzystywać te zdjęcia w następujący sposób (należy pamiętać, że możesz w dowolnym momencie odmówić wykorzystania tych zdjęć):

• W mediach społecznościowych w celach promocyjnych i reklamowych

• Na naszej stronie internetowej w celach promocyjnych i reklamowych

• Materiały marketingowe (papier firmowy, ulotki, wizytówki itp.)

• Do publikacji/drukowania

 

5. Jak długo przechowujemy dane osobowe?

 

Większość gromadzonych przez nas danych jest przechowywana przez czas nieokreślony. Ma to na celu zapewnienie lepszej obsługi klienta w przypadku ponownego skontaktowania się z nami w przyszłości.

 

Jesteśmy prawnie zobowiązani do przechowywania niektórych danych przez minimalny czas, na przykład ewidencji zamówień sprzedaży, ewidencji płatności, ewidencji księgowej.

 

6. Komu udostępniamy Twoje dane?

 

Traktujemy Twoją prywatność bardzo poważnie. Nie sprzedajemy ani nie udostępniamy Twoich danych żadnej organizacji zewnętrznej. Istnieje kilka scenariuszy, w których niektóre z naszych danych mogą być udostępniane stronom trzecim, aby umożliwić nam świadczenie Ci naszych usług. Obejmują one:

    - Firmom transportowym lub pocztowym, aby umożliwić nam przesyłanie dokumentacji i złożonych przez Ciebie zamówień (udostępnione informacje obejmują imię i nazwisko, adres, numer telefonu komórkowego, a w niektórych przypadkach adres e-mail)

    - Laboratoriom drukarskim, jeśli wysyłamy zamówienie bezpośrednio do Ciebie z naszego laboratorium (udostępnione informacje obejmują imię i nazwisko, adres, numer telefonu komórkowego i adres e-mail)

    - Egzekwowanie prawa i wymogi prawne – przekażemy dane organom ścigania, jeśli zostanie wydany nakaz sądowy.

 

7. Dostęp do przechowywanych danych

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące danych, które posiadamy na Twój temat, skontaktuj się z nami. Możesz poprosić o kopię wszelkich danych, które przechowujemy na Twój temat – spełnimy wszelkie żądania zgodnie z wytycznymi Biura Komisarza ds. Informacji.

 

8. Aktualizacje niniejszej polityki prywatności

 

Od czasu do czasu będziemy wprowadzać zmiany w niniejszej Polityce prywatności, na przykład w wyniku zmian przepisów rządowych, nowych technologii lub innych zmian w przepisach dotyczących ochrony danych lub ogólnie prywatności. Należy okresowo sprawdzać naszą stronę internetową, aby zapoznać się z najnowszą Polityką Prywatności. Niniejsza Polityka Prywatności została ostatnio zaktualizowana 1 lipca 2021 r.

 

9. Jak chronimy Twoje dane?

 

Korzystamy z szeregu organizacyjnych i technicznych środków bezpieczeństwa, aby chronić Twoje informacje.

W przypadku, gdy przekazaliśmy Ci (lub wybrałeś) hasło, jesteś odpowiedzialny za zachowanie tego hasła w tajemnicy. Prosimy nie udostępniać nikomu hasła.

Ograniczamy dostęp do twoich informacji w ramach Happy Memories Photography tylko dla tych, którzy muszą znać te informacje do celów określonych powyżej.

 

Twoje zdjęcia są przechowywane na dysku chronionym hasłem.

 

Wszystkie podpisane przez Ciebie umowy i dokumenty są przechowywane w zamkniętym miejscu.

 

REGULAMIN SESJI FOTOGRAFICZNEJ

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie naszego wieloletniego doświadczenia, wydarzeń i najczęściej zadawanych pytań. Określa on warunki naszej współpracy i powstał po to, aby była ona jasna i przyjemna na każdym kroku.

Odniesienia do „Fotografa”, „nas”, „my” dotyczą Happy Memories Photography, natomiast każda osoba, która korzysta z naszych usług to „Klient” lub po prostu „Wy”.

 

Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z naszych usług fotograficznych jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.

 

1. Rezerwacja sesji i płatność

 

Po wstępnym ustaleniu terminu sesji fotograficznej, prosimy o wpłatę zadatku (300zł) i wypełnienie niezbędnych formularzy w celu zarezerwowania daty. Termin sesji jest zagwarantowany/potwierdzony dopiero po wpłynięcia zadatku i wymaganych formularzy.

W przypadku braku potwierdzenia w ciągu 48h, termin jest automatycznie anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

 

Po zarezerwowaniu sesji, prosimy Was o wybór pakietu fotograficznego; pakiet można zmienić na wyższy po sesji.

Pozostałe wynagrodzenie za sesję zdjęciową (pełna opłata za pakiet minus zadatek) należy uiścić w dniu sesji. Nie wysyłamy plików ani nie przekazujemy produktów do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

 

Wybierając konkretny pakiet fotograficzny, otrzymujecie dokładnie taką ilość fotografii jaka jest tam zawarta. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/nieobrobionych/RAW za darmo. Klient może zakupić dodatkowe ujęcia. Cennik informuje Was, ile otrzymacie ujęć i jaka jest cena za każde kolejne, dodatkowe ujęcie.

2. Spóźnienia i odwołania

 

Zawsze na kilka dni przed sesją, drogą mailową, potwierdzamy datę i godzinę sesji.

Prosimy o punktualne przybycie na sesję, gdyż możemy nie mieć możliwości przedłużenia jej w przypadku spóźnienia. Prosimy wziąć pod uwagę ruch na drodze i czas potrzebny na przygotowanie się. W przypadku spóźnienia, czas sesji zostanie odpowiednio skrócony. Jeśli spóźnicie się dłużej niż 30 minut, bez wcześniejszej komunikacji, sesja zostanie anulowana i zadatek nie zostanie zwrócony. W tym przypadku, aby zmienić rezerwację, należy uiścić nowy zadatek.

 

W przypadku sesji plenerowych, może zajść potrzeba przeniesienia sesji ze względu na niekorzystną pogodę (np. ulewny deszcz, burza, porywisty wiatr); W takim przypadku, wspólnie ustalimy dogodny termin na następne spotkanie. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania sesji, a czasami wręcz mogą być malownicze i dodać uroku sesji.

Jeśli z nagłych przyczyn losowych Fotograf będzie zmuszony przełożyć datę spotkania (choroba czy inny wypadek losowy), zostanie Wam zaproponowana alternatywna data. Jeśli nie jest to możliwe, nasza odpowiedzialność ogranicza się do pełnego zwrotu zadatku.

 

​Klient może przesunąć termin sesji na termin późniejszy, jeśli zostanie to zgłoszone najpóźniej 24 godziny przed wyznaczonym terminem. Wspólnie ustalimy wtedy dogodny, nowy termin. Przesunięcie terminu w ten sposób może odbyć się raz, w przeciwnym razie zadatek zostanie zatrzymany. W przypadku prośby o przesuniecie sesji, zgłoszonej na mniej niż 24h przed oryginalnymi terminem, sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie i może skutkować utratą zadatku.

 

W przypadku choroby czy innych zdarzeń losowych uniemożliwiających zrealizowanie sesji, prosimy o natychmiastowy kontakt i postaramy się zaoferować alternatywny termin z przeniesieniem zadatku.

 

W przypadku całkowitej rezygnacji z sesji zgłoszonej na mniej niż 30 dni kalendarzowych przed sesją lub gdy sesja była planowana z wykorzystaniem specjalnych ofert, które mają oddzielne warunki, Twój zadatek za sesję nie podlega zwrotowi.

3. Sesja zdjęciowa

 

W studiu fotograficznym mamy miejsce tylko dla osób biorących udział w sesji lub ją obsługujących (asystent, wizażystka itp.). Obecność dodatkowych osób, może spowodować, iż modele lub fotograf mogą czuć się niekomfortowo.

 

Aparaty fotograficzne, telefony z aparatami, kamery lub inny sprzęt nagrywający i robiący zdjęcia NIE są dozwolone podczas żadnej sesji, ani w studio, ani w plenerze. Niezastosowanie się do tej prośby, będzie skutkować przerwaniem sesji, usunięciem dotychczasowego materiału oraz utartą zadatku.

 

Jeśli nie zostało ustalone inaczej przy rezerwacji, na sesji zdjęciowej bierze udział tylko jedna rodzina (rodzice + dzieci).

4. Wybór zdjęć

Przed rezerwacją sesji, prosimy o zapoznanie się z naszym portfolio, stylem obróbki i pracy. Proszę zwrócić uwagę na to, że możemy nie być w stanie wykonać fotografii niegodnych z naszym poczuciem estetyki oraz niezgodnych z charakterystycznym dla nas stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że na drodze wyjątku zadecydujemy inaczej.

Po wykonaniu sesji, polegając na naszym zmyśle artystycznym i doświadczeniu, dokonamy wstępnej selekcji zdjęć, zostawiając najlepsze kadry. Te ujęcia są poddawane naszej autorskiej wstępnej edycji, a następnie zaprezentowane Wam w galerii online. Po dokonaniu przez Was wyboru zdjęć zostaną one w pełni edytowane i retuszowane.

Istnieje możliwość zamówienia produktów, których listę znajdziecie tutaj 

Produkty fotograficzne są do odbioru osobistego u Fotografa w studio we wcześniej ustalonym dniu lub istnieje możliwość wysłania zamówienia na adres klienta; koszt wysyłki wyliczany jest indywidualnie w zależności od rozmiaru przesyłki i jej wagi.

5. Prawa autorskie

Wszystkie fotografie wyprodukowane przez Fotografa są chronione przez Ustawę o prawie autorskim i projektach z 1988 roku i przez cały czas pozostają chronione prawami autorskimi.

Klient pozyskuje zdjęcia wyłącznie do użytku osobistego. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług, konkursy i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga uprzedniej pisemnej zgody Fotografa.

Wraz z przekazaniem zdjęć, Klient uzyskuje prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych (do użytku własnego), w tym do ich drukowania lub wielokrotnego powielania.

Jakakolwiek ingerencja w otrzymane zdjęcia np. zmiana kadrowania, nakładanie filtrów czy inna modyfikacja otrzymanych zdjęć jest niezgodna z prawem autorskim.

Wszystkie pliki cyfrowe pozostają własnością Fotografa.

Fotograf nie przekazuje plików „surowych”/nieedytowanych.

6. Zdrowie i bezpieczeństwo

Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadomy, że plener to oprócz pięknej scenerii także owady, zwierzęta, rośliny, woda, błoto, piasek itp. Odpowiednie zabezpieczenie się np. przed komarami leżą po stronie Klienta. Poruszając się po polach, łąkach czy lasach, obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

 

Klient decydujący się na sesję w studio musi zachować pewną umiarkowaną ostrożność. Fotograf dokłada wszelkich starań, aby Klientowi zapewnić bezpieczne środowisko do sesji zdjęciowej, jednak studio fotograficzne to miejsce, gdzie znajduje się wiele przedmiotów: tła, lampy, garderoba czy inne akcesoria, które są niezbędne do codziennej pracy.

Za wszelkie szkody wyrządzone w studiu przez Klienta oraz osoby i zwierzęta, które przyszły z nim na sesję lub znajdujące się pod jego opieką odpowiada Klient, co dotyczy m.in. stylizacji, ubioru, sprzętu fotograficznego, wyposażenia studia. Zapewniając maksimum bezpieczeństwa w trakcie sesji prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku.

Dzieci podczas sesji pozostają pod opieką rodziców lub opiekunów.

bottom of page