top of page

FOTOGRAFIA NOWORODKOWA

Dlaczego sesje noworodkowe?

Sesja noworodkowa Twojego Maleństwa to najpiękniejsza pamiątka dla Ciebie, Twojej rodziny i przede wszystkim Twojego dziecka. W pierwszych miesiącach dzieci rosną niezwykle szybko i zmieniają się dosłownie z dnia na dzień, dlatego też gorąco zachęcamy do wykonania tej jedynej w swoim rodzaju sesji zdjęciowej i utrwalenia tych ulotnych chwil na fotografii.

Jaki jest najlepszy termin na sesję noworodkową?

Stylizowaną sesję noworodkową najlepiej wykonać w pierwszych 2 tygodniach życia Maleństwa (6-14 dzień). Tuż po narodzinach noworodki śpią jeszcze bardzo głębokim snem, są elastyczne i spokojne, dzięki czemu łatwiej jest je ułożyć do zdjęć. Głęboko śpiący noworodek to spokojniejsza sesja i większa różnorodność otrzymywanych ujęć. Starsze dzieciaczki są bardziej czujne i wrażliwe na otoczenie, co może mieć wpływ na przebieg sesji.

W przypadku Maluszków urodzonych sporo przed terminem, termin sesji ustalamy indywidualnie. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie jesteście w stanie pojawić się na sesji w pierwszych 2 tygodniach, zapraszamy na zdjęcia ze starszym noworodkiem. Zdjęcia wtedy będą miały zapewne mniej śpiących ujęć, niektóre pozy też mogą być trudniejsze do osiągnięcia, ale za to macie szansę za uśmiech Maleństwa. Niemowlaki przesypiają większość czasu do 3-4 tygodnia życia, więc na pewno uda nam się uchwycić piękne śpiące kadry.

Jak wygląda sesja noworodkowa?

Sesje noworodkowe wykonujemy w naszym studio fotograficznym w Krakowie (rejon starego Bieżanowa), studio jest w pełni wyposażone we wszystko co jest potrzebne do sesji noworodkowej (tła, ubranka, czapeczki, łóżeczka, owijki i wszystkie inne maleńkie dodatki, które pięknie współgrają ze sobą, tworząc niepowtarzalne kadry).

W zależności od tego jak przebiega sesja i „współpracuje” mały model, czas sesji noworodkowej może zająć od 2 do 4 godzin. My dokładamy wszelkich starań, aby maleństwo czuło się jak najlepiej – nasze studio jest ciepłe, w tle włączone są kojące dźwięki, panuje spokojna i zrelaksowana atmosfera. Gdy zachodzi potrzeba, mama może nakarmić, przewinąć czy przytulić maleństwo; w praktyce samo wykonywanie zdjęć to zaledwie mała część sesji, większość zajmuje karmienie i usypianie dziecka. Podczas tej sesji to dziecko dyktuje tempo.

Aby jak najbardziej ułatwić nasze spotkanie, dobrze, żeby maluszek nie spał i nie był karmiony na około 1.5-2 godzin przed planowanym czasem sesji; wtedy karmienie jest zaplanowane na początek sesji, tuż przed wykonaniem pierwszych ujęć. 

Sesje noworodkowe to sesje szczególne, wymagające dużo cierpliwości, doświadczenia i w czasie których komfort dziecka jest najważniejszy; w związku z tym my układamy Maluszka tylko w bezpieczne dla niego pozycje, często przy asekuracji. Wszystkie ubranka, owijki i kocyki są prane w proszku dla niemowląt.

Co zabrać na sesję noworodkową?

Nasze studio tworzone jest z myślą o najmłodszych modelach. Znajduje się w nim przewijak, a także wszystkie dodatki i akcesoria potrzebne do wykonania pięknych i artystycznych zdjęć noworodkowych (ubranka, czapeczki, kocyki oraz owijki). Rodziców prosimy o zabranie podstawowych niezbędników, bez których świeżo upieczony rodzic nie rusza się z domu – pieluszek typu pampers, pieluszek tetrowych, chusteczek, mleka (jeśli Maluszek karmiony jest butelką lub mama odciąga pokarm) i smoczka, który może okazać się pomocny przy zmianach ułożenia.

Do ujęć rodzinnych najlepiej przygotować eleganckie i wygodne ubrania - jednokolorowe, bez napisów, wzorów i rysunków. Najlepiej, żeby ubrania wszystkich członków rodziny były utrzymane w jednej kolorystyce; dobrze komponują się stonowane kolory, bez wzorów i napisów.

Kiedy umówić się na sesję?

Ponieważ sesję noworodkową najlepiej wykonać tuż po urodzeniu się Maleństwa, gorąco zachęcamy do rezerwacji terminu sesji jeszcze w czasie ciąży. Wtedy wpisujemy planowaną datę porodu do naszego kalendarza i rezerwujemy odpowiedni przedział czasowy, a dokładną datę sesji ustalamy już po narodzinach Maleństwa.

Prosimy o zapoznanie się z oferowanymi pakietami i Regulaminem, w którym możecie znaleźć informacje o tym jak zarezerwować sesję, wybierać ujęcia i po jakim czasie możecie oczekiwać gotowych zdjęć.

CENNIK SESJI NOWORODKOWYCH

PAKIET STANDARD - 900 zł

 • 3-4 stylizacje + ujęcia rodzinne

 • czas trwania sesji do 3h

 • duży zasób ubranek akcesoriów i dekoracji

 • 10 starannie wyretuszowanych zdjęć w formacie JPEG

 • 10 odbitek w formacie 23cm x 15cm

 • sesja w studio w Krakowie

 • dodatkowe ujęcie - 60zł

 • wysyłka druków kurierem/do paczkomatu +20zł 

PAKIET MAXI - 1500 zł

 • 4-6 stylizacji + ujęcia rodzinne

 • czas trwania sesji do 4h

 • duży zasób ubranek akcesoriów i dekoracji

 • 20 starannie wyretuszowanych zdjęć w formacie JPEG

 • album w formacie 20cm x 20cm

 • 20 odbitek w formacie 23cm x 15cm

 • sesja w studio w Krakowie

 • dodatkowe ujęcie - 60zł

 • wysyłka produktów gratis

bottom of page